Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Wszystkim nam zdarzyło się kiedyś zalać sąsiada z dołu bądź nasze dziecko wybiło szybę w oknie sąsiada. W takich sytuacjach ocali nas ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Obejmuje ona szkody wyrządzone innym osobom. To co jest w niej najkorzystniejsze to to, że chroni nie tylko osobę, jaka kupiła polisę, ale też jej najbliższych.

OC przez większość ludzi kojarzona jest z ubezpieczeniem, które musi zakupić właściciel auta. Natomiast, polisa OC jest także formą ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, jakie mogą przytrafić się w naszym codziennym życiu. Zdecydowanie, dzięki niej możemy ochronić się przed obciążeniem  finansowym w razie, gdy zalejemy sąsiada bądź wyrządzimy komuś jakąś inną stratę, jaka wiązała się będzie ze stratą finansową. Powinno się również uzupełnić, że polisę odpowiedzialności cywilnej wolno powiązać przykładowo z polisą mieszkaniową, dzięki czemu ubezpieczenie będzie tańsze.

Kiedy OC jest przydatne?

Polisa przyda się w sytuacjach, których nie jesteśmy w stanie zaplanować. Takimi sytuacjami są zalanie czyjegoś mieszkania, wybicie okna, pogryzienie przez naszego pupila bądź uszkodzenie rzeczy należącej do osoby trzeciej. Umowa, którą zawieramy obejmuje także sytuacje, w jakich pukniemy kogoś i musimy wypłacić godziwe odszkodowanie z tego tytułu.

Co jest ważne podczas zakupu polisy odpowiedzialności cywilnej?

Decydując się na polisę OC musimy o kilku rzeczach pamiętać. Przede wszystkim, musisz wybrać odpowiednią sumę gwarancyjną oznacza to maksymalną wartość zadośćuczynienia, które wypłaci ubezpieczyciel poszkodowanemu. Dzięki skutkiem tego, będziemy mieć pewność, że nie będziemy musieli nic wykładać z własnego portfela. Należy też zwrócić uwagę na zakres ochrony, którą gwarantuje polisa. Im okazalsza jest lista rzeczy, od jakich jesteśmy ubezpieczeni, tym lepiej dla nas i tym pełniejsze jest takie ubezpieczenie.  Ubezpieczający z tytułu polisy odpowiedzialności cywilnej nie zabezpiecza też naszych działań połączonych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, tych które wykonujemy w pracy.

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Social tagging:

Comments are closed.