Jak kupić ubezpieczenie w Gefion

Jak kupić dobre OC Statystyki nie pozostawiają żadnych złudzeń: przez zeszłe cztery lata z polskiego rynku ubezpieczeniowego zlikwidowało się aż sześć międzynarodowych graczy. W zamian pojawił się wyłącznie jeden nowy – brytyjskiego pochodzenia Prudential. To jedynie potwierdza, że polski rynek wstąpił w fazę konsolidacji. Wydawać by się mogło, że nie będzie na nim w tej chwili miejsca dla nowatorskich zakładów ubezpieczeń. Nic bardziej błędnego. Do startu szykuje się innowacyjny gracz.
Mowa tu o Gefion Insurance Szczecin .Co prawda sama nazwa trochę mało mówi, ale ubezpieczalnia ta to nowy ubezpieczeniowy start-up, który został założony 2 lata temu przez grupę finansistów z doświadczeniem nabytym w wiodących skandynawskich zakładach finansowych takich jak np. Saxo Bank. Jednostka ta rozwija się prędko. Zaczęła już sprzedaż polis w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Teraz Ubezpieczenia Gefion szykuje się do rozpoczęcia ekspansji w Polsce i już jest dostępny w coraz większej ilości miast.
Z dotychczasowych uzgodnień wynika, że Duńczycy, którzy są właścicielami Gefion Insurance, będą chcieli w Polsce zdublować schemat, który zastosowali, wchodząc do innych państw. Umowy ubezpieczeniowe będą koordynowane przez jednego partnera, który będzie pełnił funkcję przedstawiciela na cały kraj. Została nim spółka Polins z łódzkiej Żychliny, na której czele jest Ignas Panka.
Co więcej ubezpieczenia są rynkiem, w którym innowacje posiada potencjał, by zmienić reguły gry konkurencyjnej. Wymaga to od ubezpieczycieli zaplanowanie oryginalnych form działania. Osią rozwoju ubezpieczalni są innowacje, doświadczenia interesanta i oryginalne kompetencje pracowników. Potencjalnie prościej i szybciej mogą to zrealizować nowi gracze, stąd też jest dla nich miejsce na rynku ubezpieczeń.

5.00 avg. rating (99% score) - 5987 votes
Social tagging: > >

Comments are closed.